آموزش جامع پاورپوینت

آموزش پاورپوینت power point

به طور کلی هر برنامه رایانه‌ای که بتوان با آن متن و تصویر و فیلم و مانند آن را بر روی پرده نمایش داد را پاورپوینت یا پرده‌نگارمی‌گویند.

مایکروسافت پاورپویت (به انگلیسی: Microsoft PowerPoint) یک برنامه نمایشی حاضر در همه جا توسعه یافته برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و Mac OS می‌باشد. در بسیاری از موارد به همراه کسب و کار، آموزش و پرورش استفاده می‌شود، از جمله متداول‌ترین شکل‌های قانع سازی برای استفاده از تکنولوژی است.

پاورپوینت در ابتدا توسط کمپانی «فورثاوت»و با نام اولیه “پرزنتر”و برای سیستم عامل مکینتاش در سال ۱۹۸۷ طراحی شد. در آگوست همان سال، مایکروسافت فورثاوت را با قیمت ۱۴ میلیون دلار خریداری کرد و به این ترتیب پاورپوینت تبدیل به بخش گرافیکی مایکروسافت شد. این نرم‌افزار به طور رسمی در ۲۲ می ۱۹۹۰ و مصادف با تاریخ انتشار ویندوز ۳٫۰ انتشار یافت و تاکنون نسخه‌های فراوانی از آن برای سیستم عامل‌های ویندوز و مکینتاش منتشر شده است که جدیدترین آنها نسخه ۱۵٫۰ است که همراه با آفیس ۲۰۱۳ به بازار جهانی راه یافت.

پاورپوینت نرم‌افزاریست که هم اکنون ۹۵ درصد سهم نرم‌افزارهای ارائه کنفرانس در بازار جهانی را داراست؛ همچنین قابل توجه است که بیش از یک میلیارد نسخه از آن بر روی رایانه‌های جهان نصب شده و تخمین زده می‌شود که در جهان در هر ثانیه ۳۵۰ بار مورد استفاده قرار می‌گیرد.در تهیه اسلاید با این نرم افزار باید نکات تکنیکی، بصری و روانشناختی در طراحی اسلاید را در نظر گرفت. متاسفانه پیشفرض های نرم افزار پاورپوینت این نکات بصری و روانشناختی را رعایت نکردند برای آشنایی بیشتر با این نکات، صفحه ۸ اصل روانشناختی در طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در پاورپوینت و دوره آموزشی طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای با پاورپوینت-ساخت پاورپوینت حرفه ای(نکات تکنیکی، بصری و روانشناختی) میتواند موثر باشد.

download-icon

 

 

 

دانلود آموزش عملی و گام به گام پاورپوینت ۲۰۱۳

دانلود آموزش عملی وگام به گام پاورپوینت ۲۰۱۰

دانلود آموزش عملی وگام به گام پاورپوینت ۲۰۰۷

 

داود مولوی

کارشناس سخت افزار کامپیوتر علاقمند به اینترنت و کامپیوتر

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *