فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ۴G و ۳G در اندروید

بسیاری از کاربران با نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندرویدی یا آیفون خود مشکل دارند. بنابراین لازم دانستیم تا در این راستا مقاله‌ای اختصاصی تنظیم کنیم. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ۴G و ۳G در اندروید و آیفون بپردازیم.

مقدمه‌ای در رابطه با فعال سازی اینترنت ایرانسل ۴G و ۳G در اندروید 

این روزها استفاده از اینترنت سیم کارت به شدت در بین کاربران رواج یافته است. دلیل اصلی این امر مربوط به عدم محدودیت مکانی اینترنت سیم کارت می‌شود. هنگامی که شما اینترنت سیم کارت خود را فعال کنید، در هر کجا و هر زمان می‌توانید از خدمات اینترنت استفاده کنید. به همین دلیل به اینترنت سیم کارت اصطلاحا اینترنت همراه هم گفته می‌شود. در این بین ایرانسل یکی از اپراتورهایی است که در رابطه با این زمینه خدمات عالی ارائه می‌کند. اینترنت ۳G، ۴G LTE و به تازگی ۴٫۵G توسط ایرانسل ارائه می‌شود که به واقع سرعت عالی دارد.

اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می‌توانیم اینترنت ایرانسل را در آیفون یا گوشی اندرویدی خود فعال کنیم؟ در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ۳G و ۴G در اندروید و آیفون بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید ۴٫۰ و بالاتر

اگر تبلت یا گوشی اندرویدی شما از نسخه ۴٫۰ یا جدیدتر سیستم عامل اندروید بهره‌مند است، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر اینترنت سیم کارت خود را فعال کنید:

تنظیمات اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید

به بخش Settings یا “تنظیمات” دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید

گزینه More یا “بیشتر” را انتخاب کنید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید

گزینه Mobile Networks یا “شبکه های تلفن همراه” را انتخاب نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید access point names

در این مرحله باید گزینه Access Point Names یا “نام های نقاط دسترسی” را انتخاب نمایید.

تنظیمات اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید new apn

با انتخاب گزینه New APN یا “APN جدید” نسبت به ساخت یک APN جدید اقدام کنید. دقت داشته باشید که دسترسی به این گزینه ممکن است با توجه به رابط کاربری دستگاهتان متفاوت باشد.

فعال سازی اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید و آیفون

پس از اینکه APN جدید ساخته شد، آن را لمس کنید تا وارد تنظیمات آن شوید. برای Name یا “نام” عبارت Irancell-GPRS را وارد کنید و برای گزینه APN عبارت mtnirancell را وارد نمایید.

فعال سازی اینترنت ایرانسل 4G و 3G در اندروید و آیفون

با انتخاب گزینه Save یا “ذخیره” را انتخاب کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند. به این صورت فعال سازی اینترنت ایرانسل در دستگاه اندرویدی شما به پایان رسیده است. می‌توانید قابلیت موبایل دیتا (Mobile Data) دستگاه را روشن و از اینترنت همراه استفاده کنید. اما اگر دستگاه اندرویدی شما قدیمی است و از نسخه‌های پایین‌تر اندرویدی بهره می‌برد، باید از روش زیر به منظور فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل استفاده کنید.

منبع:موبایل کمک

داود مولوی

کارشناس سخت افزار کامپیوتر علاقمند به اینترنت و کامپیوتر

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *